Ile będziemy odpoczywać w 2017 roku?

fot.ile będziemy odpoczywać w 2017 roku?

W ubiegłym tygodniu pisałam o tym ile będziemy pracować w 2017 roku, a ile będziemy odpoczywać w 2017 roku? Czy to możliwe, że biorąc 11 dni urlopu można wygospodarować aż 41 dni wolnych ? Dzisiaj opowiem o tym ile będziemy wypoczywać w 2017 r. odpowiednio wykorzystując ułożenie kalendarza, czyli czas zaplanować urlopy ;-). W przyszłym roku będzie bardzo dużo okazji do skorzystania z przedłożonego odpoczynku wykorzystując do tego długie weekendy. Jak to możliwe, że wystarczy 11 dni urlopu, aby w 2017 roku odpoczywać przez 41 dni. Pozostałą część urlopu (9 lub 15 dni roboczych w zależności od wymiaru urlopu) można wykorzystać w dowolnym celu np. na wakacyjny wyjazd.

Kiedy zatem planować wolne:

  1. Pierwsza okazja do dłuższego odpoczynku już w styczniu. Święto Trzech Króli wypada w piątek.
  2. Druga możliwość dłuższego wypoczynku  nadejdzie w kwietniu. Wielkanoc w 2017 roku to 15-17 kwietnia.
  3. Trzeci najdłuższy weekend rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia. Majówka wypada w poniedziałek i środę. Wystarczy więc wziąć trzy dni urlopu, aby odpoczywać przez 9 dni. Każdy kto zdecyduje się także na wolny piątek – odpocznie przez 10 i prawdopodobnie uniknie majówkowych korków na drogach.
  4. Czwarty długi weekend możemy zorganizować w czerwcu – Boże Ciało w 2017 roku przypada 15 czerwca. Jeden dzień wolnego zapewni cztery dni odpoczynku.
  5.  Piąty super weekend przypadnie w sierpniu wystarczy zawnioskować o urlop wypoczynkowy w poniedziałek, 14 sierpnia, by uzyskać na kolejne czterodniowe „wakacje”.
  6. Szósty długi weekend zorganizujemy w listopadzie. Wszystkich Świętych, 1 listopada, wypada w środę. Dwa dni urlopu przed lub po 1 listopada dadzą możliwość 5 dni wolnego.
  7. Siódma możliwość pojawi się również w listopadzie –  Święto Niepodległości (11.11) w 2017 roku przypada w sobotę, co oznacza, że pracujący w podstawowym systemie czasu pracy (pn-pt), będą mogli odebrać dodatkowy dzień wolny od pracy np. 10 listopada, będą mieli wówczas dłuższy weekend.
  8. Ostatni – ósmy z kolei długi weekend w 2017 r. to grudzień i Boże Narodzenie –  w tym roku wypada w poniedziałek i we wtorek. Trzy dni urlopu (27,28,29.12) wystarczą, by odpoczywać przez 10 dni od poprzedzającej soboty aż do Nowego Roku.

 

Życzę przyjemnego wypoczynku !

Autor: Monika Smulewicz